Duminică, 20 octombrie, protestele pentru Roșia Montană au continuat pentru a opta săptămână consecutivă și s-au îmbinat și cu mesaje îndreptate împotriva gazelor de șist. Mai multe orașe din țară și din străinătate și-au manifestat din nou solidaritatea față de cauză. În București, manifestanții s-au adunat în număr mare, aproape ca în primele săptămâni, și au înconjurat Palatul Parlamentului. Mai jos am adunat câteva fotografii de la demonstrațiile de ieri, din țară și din afară.

BUCUREȘTI
Foto: Vlad Ursulean
Foto: Vlad Ursulean
CLUJ
BRAȘOV
ORADEA
CHIȘINĂU
PIATRA NEAMȚ
BERLIN
FOTO: Vlad Petri
BUDAPESTA
ALPINIȘTI SOLIDARI COBORÂȚI DE PE KILIMANJARO (VIA SAVE ROȘIA UK)
LONDRA
KARLSRUHE
PARIS
PRAGA
FOTO: Sebastian Florian
MONTREAL
NEW YORK

















